مجموعه کابل کالا شما را به خرید بهترین کابل ها دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نحوه تشخیص سیم مسی از تقلبی!!!

آنچه در این مقاله می خوانید...

نحوه تشخیص سیم مسی

در این مقاله می خواهیم راجع به نحوه تشخیص سیم مسی از سایر سیم های دیگر مخصوصا آلومینیومی صحبت کنیم. همانطورر که می دانید سیم آلومینیومی ارزان تر از سیم مسی است . در این مقاله سعی داریم راهکاری به شما ارائه بدهیم که با استفاده از آن بتوانید سیم مسی را از سیم غیر مسی تشخیص دهید.

نحوه تشخیص سیم مسی

۱٫روی بدنه سیم باید استاندارد ISIRI نوشته شده باشد

۲٫ضخامت روی روکش سیم باید استاندارد باشد برای این منظور در سیم های افشان کافی است که قسمتی از سیم را لخت کنید و یک رشته سیم افشان را با میکرو متر یا کولیس اندازه بگیرید و قطر اندازه گیری شده را تقسیم بر دو کنید تا شعاع به دست آید سپس تعداد سیم های افشان را بشمرید و در شعاع هر رشته ضرب کنید اگر عدد به دست آمده با عددی که روی کابل نوشته شده بود یکی باشد یعنی کابل استاندارد است.

در مورد سیم های مفتول کافی است که قطر سیم را با کولیس اندازه بگیرد و اندازه به دست آمده را مقایسه کنید.

۳٫برخی از سیم ها که تقلبی هتسند به جای رشته های مس از رشته های آهن نیز در بین کار استفاده می کنند که چون فلز آهن به میزان مس رسانای قوی نیست در نتیجه بعد از عبور جریان سیم داغ می شود و حتی امکان آتشسوزی نیز  وجود دارد. یک روش تشخیص می تواند این باشد که شما قسمتی از سیم را لخت کنید اگر رنگ سیم به سمت سرخ باشد بهتر است اما در صورتی که رگه های سیاه در سیم مشاهد کردید به احتمال زیاد تقلبی است و آهن در آن به کار رفته است.

۴٫یک روش جالب استفاده از سرسیم هاست. سر سیم هایی که در بازار وجود دارند معمولا در سایزهای مشخصی هستند و اگر می بینید که سیم مورد نظرتان در اندازه درستی نسبت به سرسیم قرار ندارد باید به آن شک کنید.

۵٫فلز مس در مقایسه با فلزی مثل آهن بسیار منعطف تر است. اگر سیم را با دست خم کردید و احساس کردید کمی خشک است احتمال بدهید که ممکن است مسی نباشد و یا درصد خلوص مس آن کم باشد.

۶٫توصیه می کنم که مقاله نجوه کدگذاری سیم های مسی را مطالعه کنید.

امیدوارم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته شده باشد. سوالاتتان را در پایین همین مقاله از ما بپرسید.

Summary
Article Name
نحوه تشخیص سیم مسی
Author
محمدرضا معصومی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه کابل کالا شما را به خرید بهترین محصولات کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید