مجموعه کابل کالا شما را به خرید بهترین کابل ها دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

کابل ورودی ساختمان

کابل ورودی ساختان کابل کالا

در این مقاله در مورد انتخاب کابل ورودی ساختمان با شما صحبت خواهیم کرد. شما با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که چه از چه نمره سیمی در موارد مختلف استفاده کنید. با ما در این مقاله همراه باشید.

کابل ورودی ساختمان کابل کالا

سیم ها بر حسب کاربردی که دارند به چند نوع تقسیم بندی می شوند. یکی از این دسته بندی های بر حسب شکل ظاهری سیم است که به دو دسته سیم های افشان و سیم های مفتول تقسیم بندی می گردند. سیم های مفتول در سیم بندی های داخلی توزیع کننده ها مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین در تابلوهای برق نیز از آن ها اسفاده می گردد. در حالی که سیم های افشان در موارد معمولی تر و عمومی تر کاربرد دارند مثلا سیم کشی ساختمان ها.

سیم هایی که در ساختمان ها استفاده می شوند به صورت افشان هستند.

سیم های استفاده شده برای روشنایی ساختمان  معمولا سیم نمره ۱٫۵
سیم استفاده شده برای پریزهای ساختمانی معمولا سیم نمره ۲٫۵
سیم استفاده شده برای سیم های اصلی برق سیم نمره ۴
سیم استفاده شده برای سیم های  کولر آبی سیم نمره ۲٫۵
سیم استفاده شده برای سیم های کولر گازی سیم نمره ۴

ضمن این که معمولا سیم انتخابی از تیر برق تا کنتور یعنی همان کابل ورودی ساختمان برابر ۶ میلی متر مربع است یعنی سیم نمره ۶ یک سیم ارت هم به سطح مقطع ۲۵ میلی متر مربع وارد خانه می گردد. این مقدار توسط شرکت برق تعیین می شود تا از افت ولتاژ جلوگیری گردد. در صورتی که می خواهید با نحوه دقیق انتخاب کابل مناسب برای درب ورودی آشنا شوید می توانید به مقاله های دیگر سایت ما سر بزنید.

این میزان نمره سیم هایی که گفته شد یه مقدار تقریبی و تجربی است و می تواند بر حسب شرایط فرق کند. مثلا ممکن است در آینده وسایل بر مصرف تری برای خانه طراحی شود و نیاز باشد که نمره سیم پریز های افزایش یابد.

در صورتی که افت ولتاژ بیشتر از حد مجاز شود باید سطح مقطع سیم افزایش پیدا کند تا مقاومت سیم کمتر شود و در نتیجه میزان افت ولتاژ کم تر شود.

امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. چنانچه سوالی داشتید می توایند در پایین همین مقاله از ما بپرسید و یا اینکه با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

Summary
انتخاب کابل مناسب
Article Name
انتخاب کابل مناسب
Author
محمدرضا معصومی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه کابل کالا شما را به خرید بهترین محصولات کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید