مجموعه کابل کالا شما را به خرید بهترین کابل ها دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

آیا سیم۱٫۵ استاندارد نیست؟

ایا سیم نمره 1.5 استاندارد نیست؟

سیم۱٫۵ و سایر استاندارد سیم های موجود در بازار

سیم های مختلفی که در بازار وجود دارند دارای نمره های مختلف هستند. این نمره ها دارای استاندارد مشخصی هستند به این معنا که یه نمره های خاصی در بازار وجود دارد. در این مقاله می خواهیم نمره های استاندارد رو معرفی کنیم و در ادامه با نحوه خواندن عبارات و اعداد روی سیم اشنا می شویم

اول از این که هر سیمی یک سطح مقطع مشخصی دارد منظور از سطح مقطع این است که مثلا اگر یک سیم را از وسط ببرید مساحت قسمت دایره ای شکلی که سیم از آنجا بریده شده می گوییم سطح مقطع سیم. حالا این سطح مقطع یا همان مساحت ضخامت سیم می تواند مقادیر مشخصی داشته باشد. همانطور که دیدید ضخامت یک سیم در حد میلی متر است در نتیجه مساحت آن با واحد میلی متر مربع عنوان می گردد. مثلا وقتی می گوییم سیم۱٫۵ یعنی سطح مقطع آن ۱٫۵ میلی متر مربع است.

طبیعتا هر چه سیم دارای ضخامت بیشتری باشد نمره آن بالاتر خواهد رفت. حالا نمره های سیم استاندار چه مقداری است؟

سیم ۰٫۵

سیم ۰٫۷۵

سیم ۱

سیم ۱٫۵

سیم ۲٫۵

سیم ۴

سیم ۶

بیشتر سیم هایی که در ساختمان و برقکاری استفاده می گردد از سیم های بالا است. اما به صورت کلی سیم های نمره ۱۰، ۱۶،۲۵،۳۵،۵۰،۷۵،۹۵،۱۲۰،۱۵۰،۱۸۵ و ۲۴۰ در بازار موجود است که دارای مصارف ویژه و خاصی هستند. برندهای مختلف سیم و کابل همه این نمره سیم ها را دارند و به همین دلیل است که این نمره از سیم ها استاندارد هستند.

نحوه خواندن سیم و کابل می تواند به شما کمک کند که از درون سیم و ها و کابل ها به صورت دقیق با خبر شوید مثلا بدانید که هسته آن از جنس مس است و یا آلومینیوم و یا این که سیم افشان است یا مفتول و خیلی مطالب مفید دیگر. به شما توصیه می کنم که قبل از خرید کابل و سیم برق به این موارد حتما دقت کنید.

تهیه سیم۱٫۵ از کابل کالا

اگر قصد خرید کابل را دارید و یا این که می خواهید از قیمت های سیم و کابل افشان به روز مطلع شوید می توانید با ما تماس حاصل کنید. به دلیل نوسانات قیمت، قیمت ها را در سایت قرا نداده ایم ولی همکاران ما پاسخگوی شما خواهند بود.

چنانچه این مقاله برای شما مفید بود آن را با دیگران به اشتراک بگذارید و یا نظر یا پرسشی دارید آن را در زیر همین مقاله به ما اعلام کنید.

Summary
سیم ۱٫۵و استاندار سیم های موجود در بازار
Article Name
سیم ۱٫۵و استاندار سیم های موجود در بازار
Author
محمدرضا معصومی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه کابل کالا شما را به خرید بهترین محصولات کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید